BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012-05-31 12:02

Žodžių burtai

Į komentarus

Pietūs su Rasa visada prabėga greitai. Vakar - ne išimtis. Ech. Pakviečiu padavėją, paprašau sąskaitos ir išsitraukiu piniginę…

- Tokią piniginę gali turėti tik tu,- kikena Rasa.

O ką? Labai gera piniginė- raudona, švelni, apskrita ir su gražiai išraitytu žodžiu PEACE.

-Čia dar ne viskas,- sakau ir atveriu Rasai piniginės paslaptį- viduje atspaustą užrašą ” Trust your judgment, luck is with you.”

Nesvarbu, kad piniginė nėra labai patogi ir kaskart, kai ją atsegu, iškrenta centai ir kortelės, vis vien ji nepamainoma apsipirkinėjant.

Sakykim, noriu aš naujos suknelės, o kažkoks nesusipratęs balsas viduje bamba apie kuklius finansus ir perpildytą drabužių spintą. Tada tariuosi su pinigine, o ši kaip užvesta kartoja “trust your judgment, labai gera suknelė, reikia tau jos, labai reikia…”. Ir ramu, nes kas tas bambesys palyginus su užrašytu žodžiu?  

Man patinka geri užrašai tinkamose vietose.   Matau keletą sienų savo namuose, kurios prašyte prašosi ne paveikslų ar veidrodžių, o užrašų.  

Štai mano sandėliuke nuolat lengvas bardakas, kurio sutvarkyti net nesitikiu. Jis mane truputį nervuoja, bet žinau, kas padėtų dvasinės harmonijos atkūrimui. O gi užrašas virš to bardakėlio: “Gyvenimas viską sudėlioja į savo vietas”. :)  

Namų vaistinėlės viduje galėtų būti atspausta: “Ir tai praeis”.  

O ant prieškambario sienos: “Labas”. Tiesiog- labas. Labas rytas, labas vakaras, labas laikas, labas viskas, kas gyvena ir nutinka šiuose namuose.  

Žodis- galingas burtas. O užrašytas jis dar sustiprėja.  

Vis prisimenu japonų eksperimentą, kurio metu vandentiekio vanduo buvo šaldomas dviejuose vienoduose induose. Ant vieno jų buvo užrašyti gražūs žodžiai, o ant antro- tuščia. Pirmajame inde susidarė taisyklingi šešiakampiai ledo kristalai, o antrajame- deja.  

Žmogus gi kaip tas vandens indas- mumyse apie 70 proc. vandens. Kiekvienoje vandens molekulėje kaupiasi informacija apie mūsų potyrius, mintis ir- neabejoju- žodžius. Jei patirties kartais negalime sukontroliuoti, o mintys būna kad nušuoliuoja lankom keistomis kryptimis, tai žodžius galime pasirinkti.  

Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamai. Svarbu surasti vaikui gražų ir šviesų vardą. Svarbu girdėti ir sakyti komplimentus artimiesiems. Svarbu rašyti laiškus (ir blogus :)), kurie priverčia šypsotis.  

O man, kaip grožybių medžiotojai, svarbu turėti daiktus teisingais užrašais. Seniai audžiu mintį nusipirkti tokią tradicinę  cukrinę- metalinį rutulį ant kojelės su nuvažiuojančiu dangteliu- ir ant jos išgraviruoti: “Kai nuvažiuoja stogas- matosi dangus.” Reikėtų kada užsiimti… :)

Patiko (25)

Rodyk draugamsKomentarai (9)

 • Nuostabu! Įkvėpei mane kaip reikalas, Madona :) Beje, prie progos, - kaip gi tau sekasi su kinų kalbos studijomis?

 •   Pilkuma
  2012-05-31 13:28

  Kokios puikios idėjos :) ir superinė piniginė :)

 • Pilkuma, Kate ant Palangės, ačiū! Kaip gerai, kad mano rašinėjimai nepranyksta dausose. :)

  Kinų kalbai pertrauka… Pasiteisinimas: iš pradžių nesusirinko grupė, o vėliau man nesusidėliojo darbai. Laukiu kito pusmečio. Plius, dėstytoja pasikeitė, labai gaila. Bet kontaktus su kinų kultūra išlaikau- Vilniaus Universiteto Konfucijaus centras vis pakviečia į įdomius renginius. Vat vakar vakare su vaikais buvome kinietiškų aitvarų istorijos ir gamybos pamok0je. Vedė vienas žymiausių aitvarų meistrų Kinijoje Liu Tiedži. Dabar viską žinome apie Pekino aitvarų mokyklą ir net turim tokį kreivą-šleivą aitvariuką… :)

 • Tai bent puikios idėjos ir mintys. Atrodo, kai perskačiau kas parašyta, pagalvoju, gi ir aš taip pat mąstau, tikrai puikus dalykas, bet kodėl pati taip neparašiau :D Turbūt ant sienos reikės užrašyti “galvok ir rašykis”

 • Mano megstamiausias posakis “Pats geriausias laikas - si diena”. Kad uzrasytas zodis turi net magisku galiu tai ne mistika. Juk sakoma net mintis yra materiali. anksciau ar veliau materializuojasi…
  Labai sviesu irasas :) Aciu Tau.

 •   Rasa
  2012-05-31 22:07

  Pirmiausia tai didžiuojuosi kad karts nuo karto tampu įrašų heroje:) Pietus su tikra lady galetu tęstis amžinai. Pinigine tik maža detalė, kuri parodo, kad lady yra tokia nuo kiekvieno žodžio iki …. Žodžiu, madonna, kuria puosia kalba, sukneles, vaikai, visa, kas supa. Niekas netrukdo puoštis ir mums.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 • Pieštukėli, Tu ir Tavo įrašai man primena mane prieš (ech :)) daugybę metų… ;)

  Varle Karaliene, labai geras posakis. Neseniai perskaičiau Samuelio Shemo “Miestelio dvasią”, tai ten pagrindinis veikėjas kartą gavo dovanų rankinį laikrodį, kuriame vietoj visų 12 skaičiukų buvo parašyta “dabar”. Jaučiu, abi tokį pirktume :).

  Rasa, aš irgi tave myliu :))).

 • Dėl žodžių reikšmės žmonėms tai pilnai sutinku, bet dėl tų japonų eksperimento - kažkaip abejoju.

 • Na va, paskaičiau įrašą, o prieš akis stovi metalinė cukrinė nuvažiuojančiu stogeliu. Nors imk ir bėk graviruoti. Įkvėptai pasijaučiau. :)

  Aš tai sakyčiau, neužmesk kinų kalbos, ypač jei turi entuziazmo. Mano vyras irgi spirga, kaip mokysis tos kinų kalbos nuo rudens. Jau kinų kalbos knygų stirta sukrauta. Ragina ir mane, bet aš paklausiusi mokomąjį įrašą, supratau, kad tai man nepasiekiamos aukštumos. Nes niekad neperprasiu tarimo intonacijos subtilumų…

Rašyk komentarą