BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012-10-24 13:19

Déjà vu

Į komentarus

Pradėjau mokytis prancūzų kalbos.

Tiksliau-  po dešimties metų pertraukos grįžau prie prancūzų kalbos pamokų.

Gėda prisipažinti - vėl sėdžiu su “pradinukais”, mokausi švepluoti ir imituoti užsitęsusią slogą.

Tiesa, dažnokai pajuntu tą déjà vu, kai staiga atsigamina koks žodis ar posakis. Gerai - galiu sau leisti svajoti pamokose ir neruošti namų darbų. Verčiau paniuksinu atmintį - tegul atidirba savo gerą vardą ir nuoširdžiai pasirausia kokioje apduklėjusioje lentynėlėje, nėr čia ko. Kol kas susitariam.

Pradedu abejoti išmintim, jog į tą pačią upę du kartus neįbrisi. Gi vat, įbridau, ir man visai patinka - vanduo daug šiltesnis atrodo, akmenukai nebe tokie aštrūs…

Ir, pagalvojus, kiek jau čia tų upių aplink, tinkamų braidymui. Taip, vanduo nebe tas pats, bet šios akimirkos H2O, manau, nelabai tesiskiria nuo to, kuris jau nutekėjo. Tik aš pati kiek labiau užsigrūdinus.

Panašu, kad visas upes išbandę, grįžtame prie tų pačių. Todėl svarbu, kad atmintis atskirtų jau pažįstamas vietas su jų sukūriais, slenksčiais ar kitais siurprizais. O jei dar turime galimybę tas upes rinktis - puikumėlis! - galime iki begalybės mirkti labiausiai patinkančiose…

Ir kodėl liaudis improvizavo apie grėblį (”Nelipk ant to paties”), kai galėjo tik modifikuoti patarlę apie upę į teisingesnę - “Nebraidžiok į tą pačią sraunią, akmenuotą ir šaltą upę be hidrokostiumo”.

**********

Šįryt mano prancūzų kalbos mokytoja Sveta mus, pradinukus, mokė: “Tik jau neapsijuokite kada prieš prancūzus veblendami kokį naftalininį “C’est la vie”. Geriau sakykit kaip toj naujausioj Lancôme reklamoj su Julia Roberts - “La vie est belle, mes chers amies, la vie est belle…”

Man tinka  :).

Patiko (15)

Rodyk draugamsKomentarai (7)

 • Na, gražu skaityti, kad žmogus mokosi, mokosi, pavyzdžiui, prancūzų kalbos. Nuvyksi į Paryžių ir kalbėsi prancūziškai.
  O seniai bemačiau Tave rašančią, gražu.

 •   Svetima
  2012-10-26 08:42

  Upė turbūt gali būt ta pati, bet jinai vis tiek neišvengiamai jau bus pasikeitus;-)
  Žodžiu, labai intriguojančios užuominos ;-)

 • Sakyčiau toks filosofiškai alegoriškas įrašas. Atrodo, kad ne vien apie prancūzų kalbą.

 •   Svetima
  2012-10-31 11:43

  Tikrai, kad ne vien apie prancūzų… bet kol kas mūsų smalsumas turbūt nebus patenkintas..Įsuko turbūt senų-naujų upių sūkuriai;-)

 • Algdai, ačiū labai, smagu sutikt seniai matytą :).

  Svetima, atfatf, kokie esate įtarūs ir smalsūs :). Rašiau be jokių kėslų kažką koduoti. Bet dabar jau ir pati susirūpinau savo pasąmonės vingiais :))). O jei aš dabar parašysiu “esu laiminga” - tai jus nuramins ar dar labiau suintriguos? :)

 • Džiugu, kad laiminga :))

 • Labai artimas tekstukas, nes ir pati mokausi prancūzų kalbą ir esu pradedančioji, you are not alone, ma cherie! ;)

Rašyk komentarą