BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012-03-12 13:18

Vienuolis, kuris pardavė Ferrari (beveik) :)

Į komentarus
Maždaug prieš metus, kai mano gyvenimas vertėsi aukštyn kojom, vykau į komandiruotę.
Štai lėktuvas jau ruošiasi kilti, o aš, užmiršusi skrydžio baimę, sėdžiu, dūsauju ir svarstau, iš kur čia gavus gerą patarimą.
Ir įlipa paskutinis, vėluojantis keleivis. Klest šalia. Pilkas abitas, perrištas virve, apvalūs akinukai metaliniais rėmeliais, šypsena, “Liabas”. Brolis Bartas, flamandas, puikiai kalba lietuviškai, jau daug metų gyvena Baltriškių vienuolyne, vyksta į misiją Filipinuose.
Lėktuvas pakyla virš debesų, bet jausmas- kaip į kosmosą.
Mąstau, kad atsitiktinumų nebūna- brolis Bartas pasodintas šalia ne šiaip sau, tai susikaupiu ir iškloju savo rūpestį.
Prakalbėjome visą kelią iki Briuselio. Patarimų gavau gausybę. Atsisveikindamas vienuolis reziumavo siūlomą planą man, ką daryti toliau: pradėti gyventi savo gyvenimą.
Pasiūlymą “pirkau”. Galima sakyti, pasirašiau planui “Mano gyvenimas” neterminuotą sutartį.
Tik turbūt gerasis Bartas pamiršo mane įspėti apie tuo metu galiojusią akciją “Perki vieną- gauni dešimt”, nes netrukus prasidėjo…
Visko tiek daug, kad galva sukasi. Įvykių užtektų dešimčiai gyvenimų, emocijų- dešimčiai žmonių, draugų ratas išsiplėtė dešimteriopai, o svajonių atsirado bent šimtui metų į priekį. Kiekvieną dieną po naujieną- mažą ar didelę, linksmą ar liūdną, puikią ar nelabai. Gyvenimas verda.
Džiaugiuosi, kad tada patikėjau broliu Bartu ir išdrįsau pabandyti.
***********************
…Jausmas toks, kad, daugybę metų vairavusi troleibusą, persėdau į Ferrari. Spaudžiu greičio pedalą iki dugno, ir vis maža…
Kiba laikas įsimylėti- sparnai man praverstų.  :)

Patiko (20)

Rodyk draugamsKomentarai (17)

 • Kaip džiugu. Žėk tuoj tikrai Ferrari vairuosi :)

 • atfatf, man br.Bartas buvo savo e-pašto adresą, kitas koordinates palikęs. Jei kas- sakyk, paieškosiu (jeigu jis rašo taip pat gerai, kaip kalba, tai labai rekomenduočiau ;) ).

  O Ferrari man nebent iš bėdos. Yra smagesnių automobilių. :))

  P.S. Tos knygos (”Vienuolis, kuris perdavė Ferrari”) nesu skaičius, tai nežinau, ar pavadinimas nors kiek į temą.

 • Tai gal netyčia ir įsimylėsi jau seniai mylėtą :)

 • Ladymadona, tu isimylejai gyvenima :) o meile konkreciam vyriskiui taviessiems sparnams butu lyg turbina :) na zinai turbo dyzelis ir turbo sparnai…
  Tiesa, tau reiketo tokio, kaip tu sparnuoto - mylincio gyvenima :)

 • Baikit gal. :) Aš čia apie tikėjimą, magiškus sutapimus ir dar kažką, o jie tik paskutinį sakinį mato… :) Žodžiais gi pažaidžiau. :) Nors…labai ačiū už gražius palinkėjimus.

  O vienuolis ir visa istorija- tikri, nepagražinti.

 •   juju
  2012-03-13 02:54

  SMAGU SKAITYT KAIP JUS RASOT, TIKRA ATGAIVA.

 • juju, ačiū. O man atgaiva rašyti. :)

 •   svetima
  2012-03-13 15:35

  Acha, pamenu tą vienuolį ;-) Galva gali apsisukt, kai visko dešimteriopai-bet tikiu, kad tu neiššoksi iš trasos;-) Sėkmės!

 • …ir kaip gera, kai sutinki žmogų, kuris duoda tau išmintingų patarimų… :)
  Visas teksto žavumas, kad smalsu ką tau taip patarė.. kad taip viskas kardinaliai pasikeitė?

 • svetima, aha, pamenu, kaip krykštavau Tau po kelionės… :)

  lilac, kaip čia atsakius į klausimą, kad perdaug nepaatviravus…

  Na, tada nupasakojus situaciją, paklausiau, ką man daryti:
  -ar gelbėti seną;
  -ar brėžti brūkšnį ir pradėti naują;
  -ar nieko nedaryti ir viską palikti Dievo valiai?

  Į visus tris klausimus gavau atsakymą “Ne”. :)

  Paruoštų receptų nėra jokiai situacijai. Manau, gana tikslus buvo reziumė mano rašinėlyje: “gyventi savo”. Tik, kad tai pavyktų, reikia pirma surasti, kame matai prasmę, kas tau tikrai svarbu, ko tu tikrai nori, kas patinka, uždega.

  Sutikti žmonės ir įvykiai- tai tik logiškos mozaikos detalės, labiau pasekmės, nei priežastys viso tavo nusiteikimo. Nusiminimai ir netektys- kaip pamokos. O kiekviena nauja diena- kaip dovana. Svarbu neužkraut savęs nei kitų nuodėmėm, nei savo kaltės jausmu- visa, kas skaudu, apgalvoji-atleidi-ir paleidi.

  Na, aš jau čia suimprovizavau kažkiek, bet esmė nesikeičia.

  Dar- visa tai tinka tik tikintiems. Nesvarbu, kokiu Dievu. Visose religijose yra tos pačios vertybės, tie patys dešimt įsakymų. Čia pamatų pamatas. Nereikėtų chaltūrinti ir išradinėti “liberalių vertybių”, nes tikra gali stovėti tik ant amžinų pamatų.

 • Paskutinis sakinys toks gražus, bet mažumėlę pasimetimas. Iš tiek vaikučių galima net nedvejoti, kad esi laimingai ištekėjusi ir nestokojanti paties pačiausio vyriško dėmesio. :)

 • Jau metai, kaip vaikus auginu viena, ir man neblogai sekasi :).

 • Na, jei bus lemta sutiksiu aš brolį Bartą ir taip. Ne taip toli sukiojuosi. Nenoriu trukdyti el. laiškais. Man rimti dalykai turi būti akis į akį. Jeis sutiksiu, dėkui, žinosiu, kad galima pakalbinti :) Ir džiugu, kad tau taip viskas gerai. Jau matyt tikrai gerai, kad po metų bene pirmą kartą blog’e pripažinai, kad viena augini vaikus. Sėkmės :) Ai, o pavadinimas manau į temą (skaičiau tą knygą). Netiesiogiai, bet juk ir knyga alegorinė.

 • Ups ir oho.. Sėkmės linkėti būtų banalu, o gal ne. Tai gal linkiu tuo pačiu geros sveikatos.

 • Ačiū. :)

 •   Brolis Bartas
  2012-04-08 20:06

  Pamenu tą mūsų pokalbį. Gera skaityti, kad pokalbis tikrai padėjo.Išsikibk i gyvenimą ir važiuok ten kur Dievas tave nuves. Kristus gyvas ir Jis tave lydės

 • Vat čia tai bent velykinis stebuklas… Ačiū.

Rašyk komentarą