BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012-11-09 13:06

Prieškalėdinė vienos vartotojos išpažintis

Į komentarus

Kai buvau maža, mėgau kuistis virtuvėje. Mamos rakandų stalčius buvo tikras lobynas. Čia tvarkingai gulėjo visa, ko galėtų prireikti gaminant ar žaidžiant, nesvarbu ką - namus, karą ar ufonautus. Pilnas arsenalas: kočėlas, mėsos muštukas, samtis, kiaurasamtis, koldūnų spaustukas, trintuvas bulvių košei, peilis tortui su gėlėta rankena, didelis medinis šaukštas, universalus atidarytuvas konservams-alui-limonadui… Tada žavėjausi mamos turtu ir pavydžiai mąsčiau, kad tokiam sukaupti man ko gero prireiktų šimtmečio…

Ot ir klydau. Pakako keliolikos savarankiško gyvenimo metų, ir stalčių jau turiu. Triskart didesnį. Jame yra viskas, ką pamenu iš vaikystės, ir dar daugiau: kelių dydžių ir dizainų samčiai, samteliai ir kiaurasamčiai, kilimėlis sushi gamybai, peiliai keletos rūšių - duonriekis, mėsai, žuviai, steikams. Peiliai sūriui - atskira kalba - bent trijų rūšių. Keletas skirtingų skustuvų vaisiams ir daržovėms. Plakiklis tešlai. Plakiklis pienui. Visų įmanomų formų atidarytuvai viskam. Citrinų spaustukas. Česnakų spaustukas. Obuolių smulkintuvas. Kiaušinių smulkintuvas. Svogūnų smulkintuvas. Termometras vynui. Termometras mėsai. Ir čia toli gražu dar ne viskas. Hmmm…

Bandau teisintis- man patinka gaminti. Ar gaminčiau prasčiau, jei neturėčiau šių stebuklų? Spėju, kad ne. Bet patikrinti to nėra jokio noro. Omletą plakti šakute ar morką skusti peiliu - oi, gal ne.

Spėju - esu svajonių vartotoja visiems buitinių navarotų gamintojams. Ir ne tik. Mano spintoje per daug rankinių, o drabužinėje per daug drabužių. Pamečiau savo batų skaičių. O šalių, šalikėlių ir skarelių dėžė nebeužsidaro. Bet štai artėja svarbus renginys, ir suprantu, kad neturiu kuo apsirengti, nes tinkama suknelė dar nenupirkta. O prie jos reikėtų ir viso kito, ko neturiu taip pat.

Namuose dekorus keičiu pernelyg dažnai, darbe rašau pernelyg daug popierių. Atklysta mintis, kad ir plepu pernelyg daug. Ir pernelyg dažnai ji atklysta.

Gal tai priklausomybė daiktams? Bet pažvelgiu į sesės virtuvę ir suvokiu, kad manoji, jei tokia ir yra, dar kūdikystės stadijoje - sesuo turi salotų sausintuvą ir silikoninę šluotelę kepiniams patepti kiaušinio plakiniu.

Teoriškai, man patinka minimalizmas visame kame. Bet nors užmušk, neišmanau, kaip iš nieko sukurti jaukumą ir šventę.

Sakytumėt, kad jausmas, o ne daiktas yra visa ko esmė. Sakyčiau - jausmas yra tik visa ko pradžia. O galo ir nesimato…

Manykite, ką norite, bet kažkas tokio yra toje augančioje “reikalingų” ar “būtinų” daiktų krūvoje. Žalieji, jogai ir asketai mane pasmerks, bet…. turėti yra smagu. Smagu spausti kalėdinius meduolius su dešimtimis skirtingų formelių, smagu puošti savo mažylę vis naujom suknytėm, smagu nebesuskaičiuoti, kiek pagalvėlių yra prisiuvusi ir pridovanojusi mama.

Stebiu mažylį, nebeįveikiantį bandelės su cinamonu. Kažkas jam priekaištauja: “O Afrikoje vaikai badauja”. Mažius supratingai atsidūsta ir… atsikanda dar. Ir dar. Ir dar. Pajuntu sielų ir protų giminystę.

Ir visai nenoriu užaugti. Bent jau iki Kalėdų. Nes reikėtų man dar naujų žaisliukų eglutei, naujų lempučių girliandų, naujų keksiukų formelių… :)

Patiko (23)

Rodyk draugamsKomentarai (13)

 • O, dėl tos Afrikos. Pirmiausia juk pasakyta: Mylėk artimą savo. Pirmiausia savo artimą, o vėliau, jei nebus kas veikti (o tuo labai abejoju, nes meilės vaikams nebūna per daug), tada galima mylėti ir kažką tolimo. Po to. Gal kai savi artimi vaikai užaugs?
  O šluotelę kepiniams patepti ir aš turiu :)

 • Tu turi šluotelę kepiniams. O, tai gal ir man reikia… :)
  atfatf, na, brūkštelėjau ilgai negalvodama. Tikiuosi, kad ir skaitantys neieškos paslėptų tiesų ar nuodėmių :).

 • ZINOMA

 • Zinoma, juk tokiame sviesos greiciopasaulyje viskas pasensta labai greitai. Stai as kol nusimegzdavau megztini (max. per menesi) jis man jau atsibodes budavo. Nes mintyse as ji 10000 kartu buvau vilkejusi ivairiomis progomis. O tie buitiniai dalykeliai palengvina buiti. jei ju neturetum, zinama visko prisigamintum, tik truktum ilgiau. Ir beje cesnaku skaustuku spaustos citrinos smirdetu cesnakais :D
  O del zaisliuku gal su mazaisiais pasigamink :) ir jie bus amzini (nes is sirdies) o girliandos juk neilgalaikes. nent nesikirimsk pirk :) Jau nebera tokiu, kur uztekdavo lempute pakeist ir jau vel veikia :)
  (menu dar gerai tokias)
  O del rubu ir man tas pats :) O mazuosius reikia maloninnt suknelemis rubeliais kol gali :) Juk jie vieninteliai :)

 • Mylimoji, taip ir yra :). Tas lemputes ir aš pamenu iš vaikystės :). O eglutės žaisliukai - mano silpnybė. Turiu visą dėžę. Kasmet perku tris naujus stiklinius žaisliukus - po vieną kiekvienam vaikui. Stengiuosi ne burbulus, o kokias figūrėles, kad eglė būtų vaikiška, o ne ofisinė :).

 • Opa! Tarp išrinktųjų pakliuvai ir Tu: http://nyau.blogas.lt/akcija-atrakcija-blogger-tag-1012.html

 • O, dėkui!

 • http://ziezula.blogas.lt/nominacija-11arba-blog-tag-1399.html

  Bloger tag apdovanojimas Tau :)
  Taisykles mano bloge :)

 • Mylimoji, dėkui! Būtinai dalyvausiu žaidime, tik dabar su laiku labai striuka…

 •   Praeivis
  2012-12-24 19:16

  “Bet pažvelgiu į sesės virtuvę ir suvokiu”
  Pas moteris išvystytas palyginamasis mąstymas…
  Vyrai perka daiktą kai reikia, o moterys perka, jei draugė irgi turi tokį patį. O jei neturi, tai juo labiau reik pirkt, nes bus galima pasididžiuojant pašnekėt apie naujovę, kokios kitos draugės dar neturi.

 • nesupratau ką norėjo pasakyti

 • as tiesiog myliu tave :)

 •   Atene
  2013-03-02 21:40

  Ir aš vargstu su aprėdų pasauliu, vis svajoju turėti visko po vieną, bet gerą. O Turiu žiauriai daug, bet labai gerų. Beviltiška situacija.

Rašyk komentarą